PAYLAŞ

Korsan oyun severlerinin korkulu rüyası Denovu DRM (kopya koruma sistemi) son çıkan oyunlarda STEAMPUNKS adlı release grubu tarafından tabiri caizse tekme tokat dayak yedi. Kendilerine “kırılamaz” diye hitap eden Denovu şirketi daha önceleri de CPY tarafından sürekli tokatlanıyordu. Son çıkan oyunlarla beraber BALDMAN ve SteamPunks grupları tarafından resmen “yok edildi”. Bu olaylarla beraber artık Denovu’nun da bir numarası kalmadı diyebiliriz. 

Geçtiğimiz aylarda CPY’nin Resident Evil 7’yi 5 gün içinde cracklemişti bu olaya karşılık Denovu pazarlama direktörü Thomas Goebl şu demeçleri vermişti:

“Lütfen bizim anti-korsan çözümümüzü kırılamaz bir çözüm yerine zor kırılabilir bir çözüm olarak konumlandırdığımızı dikkate alın. Şu ana kadar sadece tek bir korsan grubu Denuvo anti-korsan korumasını kırmayı başardı.

Her zaman olduğu gibi anti-korsan teknolojimizi gelecek sürümlerinde güvenlik güncellemeleri yapabilmek adına geliştirmeye devam ediyoruz. Son yaşanan kırılma olayını inceleyip öğrenerek aynı yolu izlemeye devam edeceğiz. Resident Evil 7’nin çıkışından kısa bir süre sonra kırıldığı doğrudur. Fakat daha önceden çıkan korumasız oyunların aynı gün kırıldığı düşünülürse bizim koruma teknolojimizin fark yarattığı ortadadır. “

Ancak görüldüğü üzere bu açıklamalarından sadece aylar geçmesine rağmen değişen bir durum olmadığını gösteriyor. Şuan ise sadece CPY değil bir çok release grubu Denovu’ya tecavüz etmeye devam ediyor.

 

STEAMPUNKS tarafından Denovu korumasına sahip cracklenen oyunlar (Sadece 1 ay içinde crackleyip release etmişlerdir) :

Fifa 17, Ghost Recon: Wildlands, Dishonored 2, Abzu, Total War Warhammer, Sniper Elite 4, FM 2017, F1 2016, Motor Racer 4,Unravel

 

Durduramıyoruz kendilerini 🙂

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here