Middle-Earth: Shadow of War çıktığı gün kırıldı

10 Ekim de çıkış yapan, Middle-Earth: Shadow of War popüler kopya koruma sistemi olan Denuvo ile geliyor. Ancak tahmin ettiğiniz gibi, oyun bir gün içinde kırıldı. FIFA 18 ve Total War: Warhammer 2‘nin ardından Shadow of War da ilk gün kırılan oyunlar arasına girdi.

Dürüst olmak gerekirse, Denuvo kopya koruma sisteminin oyunlarda eklenmesine gerekli olup olmadığını merak ediyoruz. Denuvo, oyunların çıkış yaptığı tarihe göre en azından belirli bir süre oyunun kırılmasını ve illegal olarak çoğatılmasını engellemek amacıyla yapılmış ek güvenlik sistemidir. Ancak buna rağmen, çıkan son 3 oyunda rekor zamanda kırılarak darbe üstüne darbe yedi.

Her ne kadar yapımcılar Denuvo kullanmaya devam etsede, bu sistemi istemeyen ve bu sistem ile gelen oyunları boykot eden oyuncu kitlesi de bir hayli yüksek. Bizim düşüncemize göre, Denovu şuanlık gereksiz ve tamamen işlevsiz. Yapımcılara para kazandırmaktan çok zarar ettirmeye devam ediyor. Buna rağmen FIFA 18 ve Warhammer 2 gibi piyasa sürüldüğü günde kırılmasına rağmen hala Denovu kullanmaya devam ediyor.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir