Cyberpunk 2077 online içeriklerle gelecek

CD Projekt Red CEO’su Adam Kiciński, merakla beklenen yeni amiral oyunu Cyberpunk 2077 için kısmi olsa da çevirim içi öğelerin içereceğini belirtti.

Strefa Inwestorow‘a verdiği röportajda Kiciński, Witcher serisinin geleceği, kart koleksiyon oyunu Gwent ve tabii ki Cyberpunk de dahil mevcut projeleri ve şirketin geleceği hakkında açıklamalarda bulunudu. Kiçiński öncelikle şirketin geleceğini hakkında bilgiler verirken, Gwent ve Cyberpunk’ın şirketi bir adım daha ileriye taşıyacağını belirtti.

Kiciński, Cyberpunk‘ın The Witcher 3’ten daha büyük bir ticari başarı olacağını umduğunu ve maliyetleri karşılamasına yetebilecek sınırda bütçe harcadıklarını bu yüzden şirketin Cyberpunk’e ağırlıkla yatırım yapacağına dikkat çekti. Ayrıca, Kiciński, Cyberpunk’ın ticari beklentilerini karşılamanın bir yolunun bulunduğunu belirten Kiciński, “Uzun vadeli bir başarı elde etmek isterseniz online gereklidir ve çok önerilir” dedi.

“Çok oyunculu platform stratejik önem taşımaktadır, çünkü çevirimiçi oyunlarda, istikrarlı bir gelir elde etmeyi, sürekli üreten / gelir kapısı olan bir ticari altyapımız olsun istiyoruz. Elbette ki her oyunun dönemi birkaç yıl sonra biter, bazı çevirimiçi oyunlar 10 yıl sonra bile oynanmaya devam eder, ana gelir kaynağınızın dışında isim yapmayı devam eder; istikrarlı bir gelir kaynağı oluşturur. Gelecek için daha çok, çevirim içi oyunları öngörüyoruz. “

Cyberpunk 2077, ilk olarak Mike Pondsmith tarafından 1988 yılında tasarlanan masaüstü RPG oyunu olan Cyberpunk 2020’yi temel alıyor. Şuan için kesinleşmiş bir çıkış tarih yok.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir