CS:GO Offline 32/64 Kişilik Bot Ekleme

CS:GO offline  (çevrimdışı) olarak 32 veya 64 kişilik botlarla oynamak istiyorsanız aşağıdaki yöntemleri deneyerek bot sayısını arttırabilirsiniz.

 

Oyun girdikten sonra konsola şu komutu girin:

bot_quota 24

Böylelikle oyuna 24 adet (her takıma eşit şekilde 12 adet) bot eklenmiş olacaktır. 24 yerine 32 de yazabilirsiniz veya istediğiniz rakamı girebilirsiniz.

 

Eğer hala botlar eklenmiyorsa, öncelikle hangi oyun modunu oynadığınıza bakın eğer rekabetçi olarak giriyorsanız otomatik olarak 5v5 ayarlanacaktır. Diğer oyun modlarını denemekte fayda var. Yinede hiç bir şekilde fazla bot eklenmiyorsa aşağıdaki yöntemi deneyerek kesin çözüme ulaşabilirsiniz.

CSGO’nun kurulu olduğu dizin (C:\Program Files (x86)\Steam\steamapps\common\Counter-Strike Global Offensive) de bulunan “gamemodes.txt” ve “gamemodes_servers.txt.example” dosyalarını not defteri yardımı ile açıp düzenleme yapıyoruz (dosyalarınızın yedeğini almayı unutmayın). Dosyaların içerisinde ne kadar “maxplayer 10” ibaresi varsa içindeki “10” sayısının (dikkat! sadece “10” sayısı değiştirilecek) hepsini değiştiriyoruz. Bu “10” sayısı yerine istediğiniz rakamı girebilirsiniz bu oyunda ne kadar bot istediğinize bağlı, size tavsiyem “32” yazmanız bu kadar bot size yetecektir 🙂

Tüm bunları yaptıktan sonra kaydederek çıkıyoruz, tekrar oyunmuzu giriyoruz offline olarak oynamak istediğimiz oyun türünü seçiyoruz ve başlatıyoruz. Oyun başladıktan sonra konsola sv_cheats 1 komutunu ardından da mp_limitteams 0 yazıyoruz. Daha sonra ise tekrar konsol dan yazabildiğiniz kadar bot_add_ct veya bot_add_t yazıyoruz. CT veya T olması farketmez, oyunda takım eşitleme açık olduğu için CT25 – T5 bile olsa takımları eşitleyecektir. İyi oyunlar dileriz.

H. Göktürk

Oyun Radarı yazarı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir